700X28-32 SV 48MM
Verified Product Image
Giant Bicycles
700X28-32 SV 48MM
Available at giantindia.com
This is a 700x28-32 SV 48MM inner tube for bicycles. It is designed for tires with a width range of 28mm to 32mm and features a 48mm Presta valve (SV). This tube is a standard replacement part for road or hybrid bicycles.